kamery cyfrowe IP

autor: instalator
Paź 29

 

Co to są kamery IP?
Kamery IP (inaczej sieciowe lub cyfrowe) to jeden z rodzajów kamer stosowanych przy montażu monitoringu CCTV. Kamery te różnią się od kamer analogowych sposobem sterowania, przesyłania obrazu oraz dźwięku. W przypadku montażu monitoringu i kamer IP kamera przesyła do rejestratora dane za pośrednictwem sieci komputerowej.

Czy tylko kamery IP umożliwiają podgląd monitorowanego obiektu przez internet?
Często można spotkać się z mylnymi informacjami na ten temat (również na stronach firm instalatorskich), dlatego warto wyjaśnić tę kwestię. Prawdą jest, że nie tylko kamery IP, ale również kamery analogowe  umożliwiają montaż monitoringu, dzięki któremu obraz z kamer można oglądać z każdego miejsca na świecie. Kluczową kwestią jest w tym przypadku podłączenie rejestratora do internetu, a nie samych kamer.

Kamery megapixelowe (IP MPix)
Kamery megapixelowe to kamery charakteryzujące się bardzo wysoką rozdzielczością obrazu. Nowoczesne kamery megapixelowe posiadają rozdzielczość sięgającą 5Mpx. Cecha ta umożliwia monitorowanie dużych obszarów oraz wielokrotne powiększanie dowolnego fragmentu obrazu bez utraty jego jakości.

 


Komentowanie wyłączone.